Modlitby Matiek

od autora: | 1. februára 2024

Stretávame sa raz za týždeň, vždy v ten istý deň a hodinu. Modlíme sa, aby Pán poslal do našich skupiniek všetky mamy, ktoré tam on chce mať a ktoré to potrebujú.

Keď jedna matka odovzdáva svoje deti do Ježišových rúk, ostatné ju v tichu podporujú modlitbou. Na MM sa ani jedna mama nemodlí sama. Skrze tieto modlitby matky zažívajú hlboký pokoj a požehnanie, lebo sa osobne stretávajú s Ježišom a aj preto, lebo cítia podporu ostatných matiek.

Spiritualita hnutia MM je cesta úplného odovzdania sa. Učíme sa žiť život Ježišovej Matky. Pri modlitbách odovzdávame seba, svoje deti a svojich drahých do Ježišových rúk vo veľkej dôvere, že On môže všetko.

„Odovzdať sa, znamená pokojne zavrieť oči svojej duše a dovoliť Ježišovi, aby nás preniesol vo svojom náručí na druhý breh; ako dieťa, ktoré spí v matkinom náručí.“

Základné zásady:

NERADIŤ: cez spoločnú modlitbu hľadáme Božie riešenie na konkrétny problém tej ktorej mamy.

NEOHOVÁRAŤ: učíme sa milosrdenstvu voči blížnemu aj tak, že nehovoríme o zlých vlastnostiach druhých ľudí.

NEVYNÁŠAŤ: dôverné veci o ktorých hovoria matky na našich stretnutiach, nerozprávame inde.
Často ide o bolestné a osobné záležitosti. Budujeme tak vzájomnú dôveru.

Snažíme sa porozumieť tomu, čo Pán chce každej jednej z nás osobitne povedať. Navzájom si neradíme, ale všetky problémy vkladáme do modlitby. O dôvernostiach, ktoré prednesú matky pri modlitbe, nehovoríme mimo skupinky.

„Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate
a ste preťažení a ja vás posilním.“
(Mt 11, 28-30)

Pre viac informácií: http://www.modlitbymatiek.sk

Modlitby matiek v našej farnosti Most pri Bratislave

V našej farnosti máme dve malé skupiny Modlitieb matiek: u nás a v Studenom. Stretávajú sa
raz do týždňa vždy u inej členky a modlitba prebieha podľa predpísanej predlohy.
Táto aktivita má cirkevné schválenie.

Ak sa chcete pridať, pre obec Most pri Bratislave kontaktujte p. Silviu Trenčanovú po sv. omši, alebo formou sms na tel. čísle: 0902 136 923. Stretávajú sa každú stredu o 19:00.

pre časť Studené kontaktujte p. Andreu formou sms na tel. čísle 0948 242 009. Stretávajú sa každý utorok o 20:30.